Müzik odaları dış ortamın sesinin sıfır düzeyindeki halidir.En ufak bir gürültü belirtisi bile çok büyük hatalara sebep olabilmektedir. Müzik odasında etkili sonuçlar almak için malzemeleri çok dikkatli seçmek gerekmektedir. Enstrüman çalmak veya öğrenmek için müzik odalarını kullanabilirsiniz. Bu odalar özel olup mümkün olan en iyi akustiklik seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Müzik Odası Akustik Düzenlemeler

Müzik odasında düzgün sonuçlar alabilmek için ses yalıtımı yaptırmak şarttır. Müzik odaları, evinizde ortam akustiğinin iyi olması dışında, içeriye gelen sesler veya dışarıya çıkan sesler rahatsızlık doğurabilir. Bunu önlemek amacıyla duvar, tavan ve zeminlerde ekip aracılığıyla keşif yapıldıktan sonra ses yalıtımı yapılır.

Akustik Müzik Odası

Müzik odalarında ses yalıtımı yapılması gereken ortamlardan biridir. Bu ortamlarda ses yalıtımı yapıldığı takdirde profesyonel anlamda müzik yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Müzik odalarında ki amaç ortam akustiğini oluşturmak ve içerden dışarıya, dışardan içeriye sesin geçisini önlemektir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odalarında akustik düzenleme sayesinde ortamdaki eko, bass, yankı, uğultu, çınlama gibi istenmeyen sesleri kesebilirsiniz. Akustik düzenleme malzemelerimiz dekoratif ve kalite standartlarına uygun üretilmiştir. Akustik düzenleme için akustik sünger, renkli tekno touch sünger, bass trap ve küp, basotect sünger, kumaş kaplı panel, akustik difüzor panel vb. akustik düzenleme ürünü kullanabilirsiniz.

Akustik Düzenleme

Müzik odalarında ses izolasyonu yapıldığı takdirde %80 %90’lara varan ses kesimi sağlarsınız. Duvar ve tavanlarda süngerpan kullanılırken daha yüksek şiddetli sesler için bariyerli modellerini tercih edebilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici ve alt kata ses gitmesini engelleyici kauçuk levha ve mantarlı kauçuk kullanabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımı