Müzik Odası Ses Yalıtımı

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

Müzik odaları dış ortamın sesinin sıfır düzeyindeki halidir.En ufak bir gürültü belirtisi bile çok büyük hatalara sebep olabilmektedir. Müzik odasında etkili sonuçlar almak için malzemeleri çok dikkatli seçmek gerekmektedir. Enstrüman çalmak veya öğrenmek için müzik odalarını kullanabilirsiniz. Bu odalar özel olup mümkün olan en iyi akustiklik seviyesine sahip olması gerekmektedir.

Müzik Odası Akustik Düzenlemeler

Müzik odasında düzgün sonuçlar alabilmek için ses yalıtımı yaptırmak şarttır. Müzik odaları, evinizde ortam akustiğinin iyi olması dışında, içeriye gelen sesler veya dışarıya çıkan sesler rahatsızlık doğurabilir. Bunu önlemek amacıyla duvar, tavan ve zeminlerde ekip aracılığıyla keşif yapıldıktan sonra ses yalıtımı yapılır.

Akustik Müzik Odası

Müzik odalarında ses yalıtımı yapılması gereken ortamlardan biridir. Bu ortamlarda ses yalıtımı yapıldığı takdirde profesyonel anlamda müzik yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Müzik odalarında ki amaç ortam akustiğini oluşturmak ve içerden dışarıya, dışardan içeriye sesin geçisini önlemektir.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odalarında akustik düzenleme sayesinde ortamdaki eko, bass, yankı, uğultu, çınlama gibi istenmeyen sesleri kesebilirsiniz. Akustik düzenleme malzemelerimiz dekoratif ve kalite standartlarına uygun üretilmiştir. Akustik düzenleme için akustik sünger, renkli tekno touch sünger, bass trap ve küp, basotect sünger, kumaş kaplı panel, akustik difüzor panel vb. akustik düzenleme ürünü kullanabilirsiniz.

Akustik Düzenleme

Müzik odalarında ses izolasyonu yapıldığı takdirde %80 %90'lara varan ses kesimi sağlarsınız. Duvar ve tavanlarda süngerpan kullanılırken daha yüksek şiddetli sesler için bariyerli modellerini tercih edebilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici ve alt kata ses gitmesini engelleyici kauçuk levha ve mantarlı kauçuk kullanabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımı

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.