Bondex Ses Kesici Sünger

SES YALITIMI - AKUSTİK PANEL

Akustik Mimarlık İletişim

BONDEX SES KESICI SÜNGER

Bondex süngerler atık süngerlerin tekrar sıkıca birleştirilmesi ile üretilen özel yapım ses izolasyon süngerleridir. 180 Dansite m3 yoğunluğa kadar dahi üretilebilir ki buda süngerin aşırı sertleşmesi demektir, bu seviyedeki süngerler üstün ses izolasyonu performansı sağlarlar.

BONDEX SES KESİCİ SÜNGERPAN

Bondex süngerler duvarlar zemin ve tavana uygulanabilir. Yüksek yoğunluğu sayesinde yüksek gürültü ve sesleri kesebilir. Ancak ne kadar yüksek yoğunluklu ve kalın sünger kullanırsanız ses kesme yüzde oranı artacaktır. Bondex süngerler zemine uygulandığında titreşimli sesleri kesmek amaçlıda kullanılabilirler.

REBONDED BONDEX SES İZOLASYON SÜNGERİ

Kesilmesi istenen sesin şiddeti desibel cinsinden yüksek ise bondex süngerler tek başına yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda iki bondex süngerin arasına epdm ağır kurşun bariyer uygulanır. Bariyer üstün ses kesici bir ses yalıtım malzemesidir. İki ürün birlikte uygulandığında malzeme yoğunluk kalınlığına göre yine %80 %100 arası bir sesi kesebilirsiniz. Bondex sünger ile istenmeyen seslere son.

ANASAYFA

SES YALITIM MALZEMELERİ

AKUSTİK PANELLER

UYGULAMALARIMIZ

REFERANSLARIMIZ

İLETİŞİM

HACİM AKUSTİĞİ | İNŞAAT AKUSTİĞİ | AKUSTİK SES YALITIMLI ORTAMLAR

Hacım Akustiği; Konferans salonu, tiyatro gibi kültürel etkinlik projeleri işitsel ve görsel uyumun tasarlanmış olduğu mekanlardan biridir.Konferans salonu, tiyatro gibi çeşitli alanların akustiklik seviyesinin, görselliğin uyumunun incelendiği mekandır.Hacim akustiği mekanları hacimlerin kullanış amacına göre akustik koşullarının düzenlenmesidir.

STÜDYO SES İZOLASYON UYGULAMASI | YÜZER DUVAR DETAYI

Stüdyo Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?      Stüdyolarda ses izolasyonu yapılması gereken ortamlardan biridir. Sesi %80 %90 kesmek için ses izolasyonu yapılması gerekir. Stüdyolarda ses izolasyonu yapıldığı takdirde içerden dışarıya çıkan sesi ve dışardan içeriye gelen sesi kesebilirsiniz. Yankı, eko, bass, çınlama, uğultu seslerinden kurtulur ve kendinize profesyonel bir çalışma ortamı oluşturursunuz.

      Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli basotect sünger, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise titreşim emici mantarlı kauçuk veya kauçuk levha tercih edebilirsiniz.

RENKLİ TEKNO TOUCH SÜNGER

Renkli Akustik Sünger

Tekno Touch süngerler farklı renk seçenekleriyle
mekanlarınızda akustik ortam elde etmemizi
sağlarken, sesleri de emilimini sağlar.

AKUSTİK YÜZER TAVAN PANELİ

Yüzer Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan paneller ses yalıtımı ve ses düzenini sağlamakta ve ses düzenini sağlayıp tavana asma aparatı ile konumlandırılan panellerdir.

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect Akustik Düzenleme Süngeri

Basotect piramit süngerler ortamdaki yüksek seslerin yutulması, çınlama, eko önleme, mekan akustiğinin sağlanması gibi birçok alanda işe yarar.