Akustik paneller ortamdaki sesi düzenler ve ortama akustiklik kazandırır. Ses yalıtım panelleri orta frekanslı sesleri kesebilir. Daha çok akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler dekoratif yapısı sayesinde ortama farklı bir hava katar. Akustik paneller ahşap ve kumaş olmak üzere ikiye ayrılır. 

Akustik Ses Yalıtım Panelleri

Özel kumaşla kaplı olan akustik kumaş paneller ortamın akustikliğini artırır ve eko, yankı, bass sesi gibi istenmeyen sesleri engellemeye çalışır. Akustik düzenleme için kullanılan bu süngerler üzerinde kullanılan soundtex kumaş sayesinde ortamdaki sesleri emer. Kumaş paneller daha çok müzik odası, stüdyo, vocal odası, home cinema, ev gibi alanlarda kullanılır. Şık ve dekoratif bir yapısı vardır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel

Ahşap ses yalıtımı ve ısı yalıtımında sıklıkla tercih edilen bir üründür. Ahşap ses yalıtım panellerimiz delikli, derzli ve difüzor panel olmak üzere üçe ayrılır. Delikli ve derzli ahşap paneller; delikli ve derz sayısı ne kadar fazlaysa daha iyi ses yalıtımı sağlar. Yankı yansıtıcı özelliği olan ahşap paneller ortama farklı bir hava katar. Derzli ve delikli ahşap paneller içinde bulunan soundtex kumaş sayesinde sesi emer ve hapseder.

Ahşap Ses Yalıtım Panelleri

Baffle ve yüzer tavanlar tavanlarda asma şeklinde kullanılır ve yankı, eko, uğultu, çınlama gibi sesleri engeller. Baffle ve yüzer tavanlar kumaş kaplı olup; basotect süngerlerden yapılmış şekilde satılışı mevcuttur. Baffle ve yüzer tavanlar dekoratif şekliyle istenilen renkte üretilmektedir. 

Akustik Yüzer Tavan